Kontio

ETTEVÕTE KONTIOTUOTE OY

Kontio juured

Kontio juured on sügaval põhjamaade metsades polaarjoone lähedal okaspuude kasvualal, kus imelised männid, sajad tuhanded järved, karmid, kuid kaunid maastikud, soojad suved ja arktiliselt külmad talved moodustavad tasakaalustatud sümbioosi. Nendes tingimustes omandab puit omadused, mis ideaalselt sobivad palkmajade ehitamiseks. Kaugel põhjas, maailma otsas, on palki ehitamiseks kasutatud juba tuhandeid aastaid. Ka tänapäeval on traditsioonilised ehitusoskused ja looduslikult soe puit jätkuvalt Kontio tegevuse aluseks.

Ka Kontio nimi on tihedalt seotud metsaga. Soome folklooris on metsade kuninga – karu – üheks sünonüümiks „kontio“.

Kontio tunneb puitu

Kontio on kvaliteetsete palkmajade sünonüüm. Kontio poolt välja arendatud ideed, patendid ja konstruktsioonilahendused koos palkehitiste nüüdisaegse arhitektuuriga on kaasa aidanud palkehitiste arengule kogu maailmas. Kontio on palkidest elu- ja puhkemajade üks juhtivamaid tootjaid. Alates 1970. aastast on Kontio müünud üle 35 000 palkmaja. Täna ekspordib Kontio maju rohkem kui 20 riiki. Kõige suuremad eksportturud on Venemaa, Jaapan, Saksamaa ja Prantsusmaa.

Kontio tugevus seisneb kogu tehnoloogia meisterlikus valdamises: Kontio spetsialistid kasutavad kõige uuemat tehnoloogiat puidu töötlemiseks toormaterjalist kuni lõpptooteni.

 

Kontio on usaldusväärne partner

Kontio kaubamärki tuntakse kui kvaliteediliidrit palkmajade tootmises. Kontio on märkimisväärselt laiendanud oma kohalolekut turul kvaliteetsete palkmajade ehitajana. Püsivalt kõrge kvaliteet, suurepärane arhitektuur, püsiv ja eesmärgile keskendunud arendustegevus tagavad kasvule ja Kontio kaubamärgile tugeva aluse. D & B poolt omistatud kategooria AAA peegeldab ettevõtte majanduslikku tugevust ja usaldusväärsust.

 

Kontiotuote Oy kuulub kontserni PRT-Forest Group koosseisu

Kontiotuote Oy kuulub kontserni PRT-Forest Group koosseisu.
Kontserni põhitegevusaladeks on puidu töötlemine, ehitusmaterjalide tootmine ja palkmajade ehitamine. Kontserni kuuluvad Kontiotuote Oy, Pyhännän Rakennustuote Oy, PRT-Wood Oy, PRT-Lami Oy, Mellano Oy, Lappli-Talot Oy ja Jokeri-Talot Oy.