Tootmine

 KONTIO TEHAS JA TOOTMINE

Maailma suurim palkmajade tehas asub ideaalses asukohas

Kõik Kontio palkmajad valmistatakse Soomes, polaarjoone ja taastuvate loodusressursside lähedal asuvas Pudasjärvi tehases. Majade valmistamine keset polaarjoone männimetsi on ideaalne lahendus, mis võimaldab vältida liigseid transpordikulusid ja negatiivset mõju keskkonnale. Sellest maailma suurimast tehasest tarnitakse igal aastal kogu maailma üle 2300 palkmaja. Alates 1970. aastast on tehases valminud juba üle 35 000 palkmaja.

Meie ülimoodne tootmise juhtimise süsteem tagab iga tarne kuluefektiivse käitlemise ja tehnoloogilise protsessi täpse järgimise kogu tootmisahelas (production chain). Tootmisahela täieliku kontrollimisega tagame range kvaliteedikontrolli ja tarne usaldusväärsuse, mis on väga oluline tegur palkmajade tiheda tarnega suurte tehaste jaoks. Kuigi see kompleksne süsteem on isegi keeruline, oleme just tänu sellisele tugevale ja sihipärasele tööle saavutanud tootmise eriti kõrge standardi.

 


 

Toodete pidev arendamine

Palkmajade eksportimine, kus tuleb arvestada paljude erinevate kliimatingimuste ja ehitustraditsiooniga, on seadnud tootearendusele kõrged nõuded. Meie tootearendusmeeskond teeb koostööd Kontio professionaalsete edasimüüjatega ja nende ehitusspetsialistidega kogu maailmas. Ühiste jõupingutusega oleme oma klientidele leidnud parimad ja kõige vastupidavamad tehnilised lahendused, tänu millele on investeering Kontio palkmajasse turvaline valik.

Tänasel päeval on Kontio peamisteks põhimõteteks energiasäästlikkus (energy efficiency) ja loodussõbralik tootmine (environmentally friendly production). Tänu pidevale tootearendusele ja pühendumisele on Kontiotuote Oy liider oma alal.

Tootmisprotsessis rakendatakse kõige moodsamat puidutöötlemistehnoloogiat, mis võimaldab toormaterjali maksimaalselt kasutada, sealjuures minimaalse energiakuluga. Tootmisprotsess vastab EÜ keskkonnakaitsenõuetele.


 

Kvaliteet igal sammul

Kontio kaubamärk on kvaliteetse majaehituse sümbol. Kvaliteedi tagab range kvaliteedisüsteem, mida rakendatakse kogu tootmisahela kontrollimiseks. Samuti järgime kvaliteedinõudeid ja projekteerimispõhimõtteid, mille on välja töötanud Soome palkmajatööstuse assotsiatsioon (HTT ry), kuhu kuulub 21 Soome suurimat palkmajatootjat. Need juhised sisaldavad kokkupandavatele palkmajadele kehtestatud üldtunnustatud nõudeid, põhimõtteid ja tingimusi, mis tagavad parima tulemuse meie klientidele. Oleme selle assotsiatsiooni aktiivsed liikmed ja anname oma parima, et reklaamida ja parandada ettekujutust elust palkmajas kõikjal maailmas ühise heaolu nimel.

Kvaliteet tähendab ka seda, et me võtame endale vastutuse leida uusi ja paremaid meetodeid palkmajade ehitamiseks. Oleme esitanud mitmeid patendiavaldusi ning saanud ka mitu patenti ja sertifikaati (certificates) oma tööstusharus ning jätkame samas suunas, eriti ajal, mil ökoloogiline eluviis ja puidu tagasitulek on nii aktuaalsed.